Teledysk ślubny to wyjątkowa pamiątka, która pozwoli w dowolnym momencie przywołać wielkie uczucia towarzyszące Młodej Parze oraz jej gościom w dniu wesela. Na dyskretnie wykonanych ujęciach możemy dostrzec wiele emocji – wzruszenie, radość oraz wdzięczność, które są doskonale widoczne na twarzach świeżo upieczonych małżonków, ich rodziców czy bliskich. Warto zatrzymać te magiczne wspomnienia na zawsze i zadbać o to, by nigdy nie straciły swoich kolorów.

 

Wiele par zastanawia się, jak przygotować się do filmu ślubnego, tak aby ten był dla nich oraz dla rodziny niezapomnianą pamiątką z tego wyjątkowego wydarzenia. W tym celu należy pamiętać o kilku praktycznych wskazówkach.

Jedną z nich jest wcześniejsze spotkanie się z kamerzystą. Nawet zwykłe spotkanie sprawi, że Para Młoda dużo łatwiej otworzy się przed nami, a tym samym przed kamerą. Dzięki czemu film zyska na naturalności, a dodatkowo nie będzie to tak stresujące doświadczenie. To ich Wielki Dzień, dlatego powinni się czuć dobrze i jak najbardziej swobodnie. Poznanie się przed dniem ślubu pozwala na odpowiednie ukazanie towarzyszących emocji, ale także pozwoli porozmawiać o swoich oczekiwaniach. Dzięki czemu film będzie wyjątkowy.

Jakie przedmioty wyeksponować na filmie ślubnym?

Zwykle pierwszymi ujęciami, które pojawiają się w filmie, są te z przygotowań Panny Młodej i Pana Młodego. Te kadry pozwalają na urozmaicenie filmu w detale towarzyszące Parze Młodej w dniu ślubu. Przygotowania mogą odbywać się w domu rodzinnym, ale także w pokojach hotelowych. Wszystko zależy od miejsca ceremonii oraz zabawy weselnej. Niezależnie od miejsca należy pamiętać o dodatkach związanych ze ślubem i weselem, które mają symboliczne znaczenie dla Młodej Pary. Warto zadbać o włożenie bukietu do eleganckiego wazonu, suknię ślubną można zawiesić na personalizowanym wieszaku, a obrączki umieścić w specjalnie przygotowanym pudełku. Wśród ujęć znajdą się również wyeksponowane elementy stylizacji Pana Młodego takie jak garnitur, spinki do mankietów oraz muszka lub krawat. Bez wglądu na to, gdzie odbywają się przygotowania Pary Młodej do ślubu, filmowcy jako profesjonaliści pamiętamy atmosferze, tak aby nowożeńcy czuli się, jak najlepiej. Oprócz relacji z przygotowań oraz ceremonii w filmie nie może zabraknąć podziękowania dla rodziców, które należy do najbardziej emocjonalnych części całego dnia.

Jak przygotować dom lub pokój hotelowy do filmu ślubnego?

Przygotowanie do filmu ślubnego powinno rozpocząć się od rozmowy z kamerzystą. W trakcie spotkania warto opowiedzieć o pierwszym spotkaniu, zaręczynach swoich pasjach i zajęciach. Warto poinformować o stylu jaki wybraliśmy na ten wyjątkowy dzień, który będzie dopasowany do przede wszystkim do charakteru Młodej Pary. Jeżeli nasze wesele będzie stawiało np. na styl rustykalny, to warto zadbać o ciepły oraz intymny wydźwięk filmu. W uzyskaniu takiego efektu pomogą np. rodzinne zdjęcia ustawione na komodzie, śnieżnobiałe firanki czy świeże kwiaty. Natomiast osoby przygotowujące się do ślubu w hotelu, już na etapie wyboru pokoju powinny zwrócić uwagę, aby jego wystrój pasował do całego klimatu wesela. Uzyskamy wtedy spójny i stylowy efekt, ponieważ początek filmu będzie idealnie komponować się z jego dalszą częścią.