Wiele osób zastanawia się czy jest sens zatrudniania kamerzysty w dniu ślubu. Warto pamiętać, że zdjęcia weselne oddają inne emocje niż film, dlatego jeżeli zależy nam na jak najlepszym ujęciu atmosfery panującej podczas uroczystości, warto zdecydować się na profesjonalnego kamerzystę. Wspomnienia drżącego ze wzruszenia głosu podczas składania przysięgi małżeńskiej czy dopracowanego w najdrobniejszych szczegółach pierwszego tańca z czasem mogą wyblaknąć, chociaż będą starannie przechowywane w pamięci. Aby temu zapobiec, warto zaprosić na uroczystość kamerzystę.

Film ślubny pozwoli na zawsze utrwalić emocje Pary Młodej i osób towarzyszących jej w tym szczególnym dniu. Nagranie stanie się również cenną rodzinną pamiątką, którą będzie można pochwalić się przed swoimi dziećmi oraz wnukami. Jednak jak wybrać kamerzystę na wesele, aby być pewnym, że efekt jego pracy spełni wszystkie oczekiwania?

Wizytówka każdego kamerzysty na wesele – poprzednie realizacje

Najważniejsze kryterium, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze kamerzysty to jego portfolio. Warto zapoznać się z poprzednimi realizacjami autorstwa wybranego wykonawcy, ponieważ w ten sposób można najszybciej poznać styl filmów oraz poczucie estetyki. Dobry kamerzysta na wesele zawsze udostępnia klientom swoje wcześniejsze projekty.

Klient wybiera kamerzystę na podstawie swoich oczekiwań, dzięki czemu Para Młoda może mieć pewność, że nagranie będzie dokładnie takie, jak sobie wymarzyli. Aby film ślubny był naturalny, a nowożeńcy czuli się swobodnie przed obiektywem, organizujemy spotkania z kamerzystą przed uroczystością. Podczas rozmowy mamy okazję lepiej się poznać, co sprawia, że praca jest łatwiejsza i przyjemniejsza dla obu stron. Dla nas priorytetem pozostaje uchwycenie głównych bohaterów ślubu w chwili ich wzruszeń – staramy się pozostać niezauważeni, co pozwala Młodej Parze oraz gościom zapomnieć o naszej obecności, przez co nie czują się skrępowani ciągłym nagrywaniem. Nasze filmy są nowoczesne, ale jednocześnie romantyczne i kameralne.

Sprzęt to nie wszystko

Kamerzysta weselny musi dysponować wysokiej klasy sprzętem technicznym. Ważne są nie tylko aparaty i kamery, ale też oprogramowanie używane do montażu filmów. Ponadto ciekawą opcją jest filmowanie niektórych elementów uroczystości za pomocą drona. Jednak nawet najlepszy sprzęt na nic się nie zda, jeżeli Państwo Młodzi nie będą się czuć swobodnie przed kamerą. Zdajemy sobie sprawę, że to nie jest łatwe, dlatego tak bardzo lubimy napić się z Wami kawy przed Waszym ślubem.